çetin ticaret

Doğu Biga Madencilik'ten 112 Yeni Öğrenci Bursu

Çanakkale'de Alamos Gold’un Türkiye iştiraki Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında, paydaş köylerde eğitim gören 112 öğrenciye burs sağladığını açıkladı.

3780
Doğu Biga Madencilik'ten 112 Yeni Öğrenci Bursu

Çanakkale'de Alamos Gold’un Türkiye iştiraki Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında, paydaş köylerde eğitim gören 112 öğrenciye burs sağladığını açıkladı.

Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında, paydaş köylerde eğitim gören 112 öğrenciye burs sağladı. Şirket, burs programının başladığı 2012 yılından bu yana toplamda 489 öğrenciye burs sağlamış oldu. Burs desteği sağlanan 2 kız öğrenci, eğitim hayatlarını tamamlamalarının ardından aynı firmada çalışmaya başladı. Firmanın burs imkanı sağladığı tüm öğrencilerin, Kirazlı projesine komşu olan köylerde yaşadığı belirtildi.

Şirket sözcüsü Çağın Şen, "Doğu Biga, bölgedeki gençlerimizin eğitimine katkı sağlamaktan gurur duyuyor. Şirketimiz 2012 yılından bu yana, burs programının yanı sıra okul tadilatı ve eğitim materyali gibi konularda da destek sağlıyor" dedi.

2010 yılından bu yana firma, bölgedeki yaşam kalitesini ve yerel ekonomiyi geliştirmeye katkıda bulunan çeşitli girişimlere 25 milyon dolar yatırım yaptı. Bu desteklemeler arasında, yöredeki 10 köye temiz, sürdürülebilir su sağlayacak bir göletin inşası, sağlık konteyneri, eğitim ve öğretim fırsatlarının desteklenmesi, geleneksel köy hayırları, yerel önemli gün ve etkinliklerin desteklenmesi, yerel spor takımları ve milli atletlere sponsorluk sağlanması, köylerde alt yapı ve üst yapı çalışmalarının desteklenmesi, ulaşım alt yapısının desteklenmesi, geri dönüşüm konteynırlarının köylere yerleştirilmesi, yangın önleme ekipmanının desteği ve 2012 yılında 14 bin ağaç dikilerek Hatıra Ormanı kurulması gibi çalışmalar yer alıyor.
 

Alamos Gold Hakkında

Alamos, Kuzey Amerika’daki dört maden işletmesinde çeşitli üretimleri olan Kanada merkezli orta ölçekli bir altın üreticisidir. Kuzey Ontario, Kanada’da bulunan Young-Davidson ve Island Gold; Sonora State, Meksika’da bulunan Mulatos ve El Chanate bu işletmeler arasındadır. Şirket’in aynı zamanda Kanada, Meksika, Türkiye ve ABD’de gelişme aşamasında projelerini içeren önemli bir portföyü bulunmaktadır. Alamos, 1.700’den fazla çalışanı istihdam etmektedir ve en yüksek sürdürülebilir kalkınma standartlarına bağlıdır. Şirket’in hisseleri Toronto Menkul Kıymetler Borsası ve New York Borsası’nda “AGI” sembolüyle işlem görmektedir.


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.