çetin ticaret

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Hizmet Vermeye Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başladı.

46692
ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Hizmet Vermeye Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başladı.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde bulunan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, 7 yatakla hizmet vermeye başladı. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale ve bölgede özellikle çocuk yoğun bakımının büyük bir ihtiyaç olduğunu belirterek, "Son teknolojik cihazlarla donatılan ünitemiz 7 yataktan oluşuyor. Çanakkalemize hayırlı olsun. ÇOMÜ Hastanesi sağlık çalışanları halka daha iyi hizmet vermek için çalışıyor. Sağlık hizmetinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

ÇOMÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, ÇOMÜ Hastanesinin, Çanakkale ve bölgeye hizmet ettiğini belirterek, yeni hizmete giren 2. basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesiyle bu hizmetlerin artacağını söyledi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Fatih Battal ise, “Çocukluk yaş grubunda görülen hastalıklar ve tedavilerinin farklılık göstermesi nedeniyle bu yaş grubundaki kritik hasta çocuklar, Çocuk Yoğun Bakım Ünitelerinde tedavi edilmektedir. Çocuk Yoğun Bakım Ünitelerinde, suni solunum cihazları, monitörler ve diğer cihazlarımızla kritik çocuk hastaların tedavisi ve izlemi yapılmaktadır. Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde yatan çocuk hastalara tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir. Ekip olarak, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneğinin bu alanda oluşturduğu protokoller ve yaptıkları bilimsel çalışmaların öncülüğünde, ilimizin ihtiyacı olan en kaliteli Çocuk Yoğun Bakım Hizmetini almasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.


Kaynak: DHA
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.