çetin ticaret

ÇOMÜ ve ÇTSO Arasında Girişimcilik Zirvesi İşbirliği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık temsilcileri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, işbirliği yapılacak konularla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

93420
ÇOMÜ ve ÇTSO Arasında Girişimcilik Zirvesi İşbirliği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık temsilcileri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, işbirliği yapılacak konularla ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’ndeki toplantıya; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Murat Tosunoğlu ve Prof. Dr. Nurcihan Hacıoğlu Doğru ile ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal katıldı.

Toplantıda ilk olarak ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurcihan Hacıoğlu Doğru tarafından ÇOMÜ-ÇTSO İşbirliği Aksiyon Planı sunumu gerçekleştirildi. Sunumda; ÇTSO ve diğer paydaşların işbirliğinde ‘Girişimcilik Ekosistemi Zirvesi’ düzenlenmesi, ÇOMÜ FEF ve ÇTSO arasında zorunlu ve gönüllü staj çalışmaları, TÜBİTAK 2209 B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Tez konularının sanayicinin tasarım veya üretim süreçlerinde karşılaştıkları sorunların üniversite/öğrenci ekosistemi tarafından çözümlenmesi, bölgedeki firmaların personel ihtiyaçlarına yönelik mesleki eğitim programları düzenlenmesi ile ÇTSO’ya bağlı meslek lisesi öğrencilerinin mesleki tercihlerini daha doğru yapabilmelerine yönelik Çanakkale 18 Mart Üniversitesi kampüs ve bölümlerinin tanıtılmasına yönelik yapılabilecek faaliyetler hakkında bilgi verildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu hedef ve sonuç odaklı toplantı için ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yetkililerine teşekkür etti. Semizoğlu, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz bölgemizin en büyük fabrikası. ÇTSO olarak üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirici her türlü iş birliklerine kapımız sonuna kadar açık. Bu çalışmanın sahaya çok kısa sürede yansıması ve hayata geçirilmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Her biri birbirinden önemli birçok faaliyeti bugün değerli akademisyenlerimizle masaya yatırdık ve hepimiz heyecanlandık. Öğrencilerimize ve iş insanımıza büyük faydalar sağlayacağını öngördüğümüz faaliyetlerin bölge ekonomimize de katkı sağlayacağını düşünüyorum. Nazik ziyaretleri ve değerli katkıları için ÇOMÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: DHA
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.